Süt Yumurta Reçel – Kadıköy Kahvaltı – Söyleyemediklerimiz.

Blog +

3 Mar
2013

Söyleyemediklerimiz.

Posted by with No Comments

Azgın rekabet koşullarında yol almaya çalışan nacizane bir sandalın tayfasından geliyor bu satırlar, dikkatinizi çekerim gemi değil, transatlantik değil, vapur bile olamamış  “sadece” bir sandal bu bizim bindiğimiz tahta parçasının adı.

Yolumuz boyunca sizlerle karşılaşıyoruz. Hayatın çeşitli limanlarından; çeşitli iskelelerinden, sizleri alıp sandalımıza; ufacık mutluluk turları attırmaya çalışıyoruz ücrete mukabil.

Kiminiz manzarayı seviyor, kiminiz masasına koyduğumuz peynirlere bakarak derin hülyalara dalıyor, kiminiz de hayatın derin işe yetişme koşturmacalarında iki iskele arası mecburen biniyor sandalımıza.

Yaşamın kıyısında, o koccaman hayat denizinin küçük bir iskelesinde, elimizde tahta küreklerle sizleri bekliyoruz.

Sandalımızın adı “süt yumurta reçel”

Bizler mi?

Size çay getiren, tabak taşıyan, hani çoğunuzun gülümseyerek izlediği, bir kısmınızınsa nefretle baktığı,  o en sinirli halinizle “çay getirrr!” ünlemine maruz kalan, tabağında maydanoz istemediği için 28 yaşındaki eşşek kadar adamı azarlayan yeniyetme ergenlerin karşısında sırf işine saygısından susan,  sabah 7 de işyerini açıp akşam dokuzda harap bitap kapayan, önünüzden boşları toplayan, bulaşıklarınızı makinaya dizen,  ayakkabınızın dokunacağı yerleri paspaslayan servis&mutfak çalışanlarıyız.

Hani azıcık empati kurabilenlerinizi zaten gözlerinizdeki saygıdan ayırdedebiliyoruz, ama sözümüzün çoğu, o empati noksanı, kokona teyzeler, sonradan görme amcalar ve onların zengin çocuklarına;

Biliyor musunuz; sizi bile seviyoruz!

Çünkü biz bu bindiğimiz sandalı seviyoruz.

Süt Yumurta Reçel Çalışanları

Leave a reply

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir