Süt Yumurta Reçel – Kadıköy Kahvaltı – 3. Yaşımıza girdik.

Blog +

3 Mar
2013

3. Yaşımıza girdik.

Posted by with 1 Comment

Uzun bir yıl daha devirdik, hal böyle olunca da; ister istemez  omuzlarımıza 3 yaşında bir işletme olmanın ağırlığı ve ağırbaşlılığının o feci ağır yükü bindi.

Süt Yumurta Reçeli açarken, hazırlarken, menülerin üzerinde uzun uzun tartışırken hep bir haylazlık, hep bir yaramazlık yapan çocuğumuza yaklaşır gibi yaklaştık ona.  Hatalarının bazılarını görmezden geldik, yaşadığı küçük başarıları -ne bileyim mesela minik bir bebeğin ilk kez ayakları üstünde durması gibi düşünün-  insanlığın umurunda olup olmamasını bir kez olsun düşünmeden bizim çocuğumuzun dev bir adımı olduğunu bilerek kutladık. Daha dün gibi (belkide dündür tam emin değilim; muhasebe aklımız pek çalışmıyor) hatırlıyorum mesela o ilk kez  “kendi kendini çevirdiği” ( kirasını, stopajını, maliyetlerini kendi başına kazanabildiği) gün yaşadığımız heyecanı.

Neler yaşadık, neler gördük, kimlerle uğraştık, kimleri üzdük, daha neler neler.  İnsan en çok kötü anıları kazıyor bilincine. Üç yıl içinde üzdüğümüz hepi topu 3-4 müşterimiz vardır ama hiçbirini o kadar kolay unutamadık mesela, her birinin ardından -kimin haklı olduğuna bakmadan- günlerce gecelerce uykusuz kalıp nerede hata yaptığımız tartıştık uzun uzun ( sizlere şaka gibi gelebilir ama gerçekten uykusuz kaldık, gerçekten tarttık, hatta yer yer takıntı haline getirdik bile diyebiliriz). Mutlu ettiğimiz arkadaşlarımız ise oldukça fazla. Ama mesela en sıcağı, ( mantar panomuzdan takip ettiğimiz kadarıyla)bahariye süt yumurta reçelde tanışıp, ilk buluşmalarında kahvaltılarını bizim soframızda yapan, iki gün önce de gelip ilk yıldönümlerini bizde kutlayan -ki eminim bebekleri de bize gelecek- bir çiftimiz var.

Mezun ettiğimiz Üniversite öğrencisi arkadaşlarımız, binlerce tür sohbet ettiğimiz dostlarımız, önceden tanışık olduğumuz bize kol kanat geren “hala” arkadaşlarımız. Yolda karşılaşıp kaynaştığımız misafir dostlarımız, değerli çalışanlarımız, emekçilerimiz.

Uzun bir teşekkür listesi yazasım var listenin en başında ise hayat arkadaşım, işletmemizin mali işlerinin yöneticisi, diyetisyenimiz, Azize var, o olmadan olmazdı. Azizenin olmadığı bir pilot çalışmada ilk ay sonunu görebileceğimizden bile emin değilim. İyi ki var.

Ardından dostlarımız; bizi dar zamanda yanlız bırakmayan, çalışan, yardım eden, işin ucundan tutan misafir eden, misafir olan arkadaşlarımız ;

Cansu Fırıncı, Mesut S. Ermiş, Harun Güzeloğlu,  Bülent Erdoğan, Serkan Bilgi, Uygar Cengiz, Halil Ersanlı, Nazım S. Fırat,  Murat Aşan, Buğra Varol, Fırat Tanış, N. Serkan Durak,  Sema Abla, Aslıhan Pirdal, Erhan Alabaş, Dicle Keskin, M. Kenan Aybastı, Günay Mete, Hakan Öcal,  Seçil Taş, Sercan Açıkkol, Ömer Can, Ozan Tan,  Erdal Tura, Eren Aktaş, Aziz Egin, Derya Kılıç,  Ayşe Gül Çakır Tura, Sercan Akmaz, Türev Uludağ, Asu Kızılırmak, Halil Tatlav, Emrah Sargın, Semra İnci, Mehmet Emin Türkmen, Beyrut Yıldırım, Meltem Turani,  Mutlusel Reyhan Tuncay, Didem Aşcı, Onur kılıç, Nil Fırat, Ahmet Antmen, Demet Ezgi Yaylamış, Serdar Ortaköylü, Oğulcan Çakır, Meftun Demirhan, Kübra Nur Hüküm, Sercan Aydın, Sinem Burgu, Duygu Kılıçaslan, Serkan Ceylan, Pırıl Sena Gökçe, Tuğba Sarıkaya, Aylin Güner, Sıtkı Doğu, Görkem Öge, Taylan Özgür Çelik, Halil İbrahim Ünal, Bora Arıca,  Duygu Tura, Meliha Tura, Yeter Tavaslı, Nilgün Kavrayıcı,  Neslihan Çalışkan Antmen, İlker Karadere, Sıtkı Doğu, İzel Söylemez, Eser Tunçok,  Aylin Güner, Metehan Tekeli, Mustafa Dermanlı, Hakan Filizlibay, Tayfun Güner, Somay Üstün, Büşra Özer, Nevzat Süs, Oğuz Kocaer, Duygu Özüişçi Karakaya, Süha Senir, Sertaç Büyükpamukçu, Güzin Keçeci, Burcu Mert, Öykü Süs, Can Ayran, Safa Albayrak, Büşra Aktemur, Nazmiye Altınışık, Tufan Bora, Bala Alagöz, Olcay Önkör, Nermin Akan, Mete Eder, Güven Şancı, Meltem Gümüşoğlu, Talat Yaman, Parkan Özturan,  Elvidar Akol, Hülya Keren, Rezzan Evrim, Tuluğ Ünlütürk, Saynur Özen Kumcu, Çiğdem Ürkmez Nazlı, Müge Saut Süs, Ozan İzdeş, Baran Tanrıverdi, Cari C. Freer, Stephen Freer, Gorki Hasanlı, Ciğdem Hüner, Ozan Ayaz, Oğuz Ayaz, Merve Nazik, Emrah Özdüven, Melih Dermanlı, Seyfullah Yılmaz, Mehmet Orhan, Hacer Tavaslı Gül, Süleyman Tavaslı, Mehmet Tavaslı, Ahmet Tura, Gamze Akbalık Tavaslı, Asiye Tura Sivri, Hasan Tura, Lütfiye Tura, Erol Mahmut Tura, Atılım Çakar, Ersin Orak, Ulaş Kotan, Serra Evren, Derya Aktaş, Şevval Sam, Renan Bilek, NHKM Akademi Tiyatro Bölümünden Fırat tanış, Özgür, Özlem, Kader, Güzin, Oğuzhan, üç gün çalışıp kaçan çocuk, Birten, Ulaş, Hasan Usta………………………………………………………………………………

Herkese, hepinize kocaman sevgiler.

 

Eser TURA

 

  1. superkahraman (@mesutsonerermis)
    18 Mart 2013 at 09:36

    rica ederiz 🙂

    Reply

Leave a reply

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir